Ільничанка
Ільничанка
Відомий український композитор і хоровий диригент Кирило Стеценко писав: «Співайте частіше пісні, вчіть дітей цим пісням. Пісні нададуть вам сили, волі, одухотвореності і любові до того народу, якому ви служите, й до тої праці, до якої вас поставила доля».

Цінності утворюються переважно способом життя поколінь, бо головний рушій зміни цінностей – це зміна поколінь. А інакше і бути не може. Вокальному ансамблю «Ільничанка» із чудового закарпатського села Ільниці, що на Іршавщині, поталанило в цьому плані: склад колективу повністю оновився молодими виконавцями. Зміна відбулася не лише вікова, але й концептуальна: керівник ставить перед ансамблем нові завдання, високі цілі, окреслені перспективи.

До складу «Ільничанки» входять виключно вихованці студії «Ліра». На даний час їх є семеро (склад з часом оновлюється). Усі вони: і хлопці, і дівчата різного віку є успішними сольними виконавцями, та лише в ансамблі вони можуть усвідомити такі поняття, як ансамблевий слух, ритм, вокалізація, інтонування, динаміка, інтонування, інтерпретація. Заняття вокального ансамблю потребують чуйного ставлення до партнера, необхідності підкорення індивідуальної творчої волі загальній виконавській меті. А милозвучність їх дво- три- і чотириголосся відзначало вже багато фахівців.

Збереження народно-духовних пісенних традицій та звичаїв, а також пропаганда сучасної української пісенної культури – ось мета «Ільничанки». У репертуарі ансамблю як українські і закарпатські народні пісні, так і естрадні, патріотичні, джазові. Виконують їх у різних манерах, особливо колоритним є автентичний спів.

Вокальному ансамблю «Ільничанка» притаманні висока виконавська майстерність, оригінальна культура співу, постійний творчий пошук. Це досягається цілеспрямованою постійною працею керівника ансамблю та його вихованців над постановкою голосу, вивченням музичної грамоти, підбором репертуару тощо.

З 1 вересня 2017 року ансамбль працює на базі Іршавського районного Будинку дитячої творчості.
Керівник: Гавацко Степан Степанович