Ільничанка

 

«Горі селом іду»

.

«Щедрик»

.

«Горе долом ходжу»

.

«Через поле широкоє»

.

Вокальний ансамбль «Ільничанка» був створений у 2015 році як самодіяльний. З 2 квітня 2018 року, цей сформований і успішний дитячий колектив доєднався до гурту Закарпатського обласного Палацу дітей та юнацтва «ПАДІЮН». Працювати поруч із славетними, знаними не лише в нашій області колективами не лише почесно, але і дуже відповідально. Юні вокалісти це добре розуміють. Нові реалії, безперечно, розширять його потенційні можливості, разом з тим не змінять ні цілей, ні завдань.

Ансамбль «Ільничанка» і надалі працюватиме над:
  • збереженням і примноженням народно-духовних пісенних традицій і звичаїв;
  • пропагандою народної і сучасної української пісні;
  • удосконаленням автентичної манери співу;
  • шліфуванням ансамблевого слуху, ритму, вокалізації, динаміки, інтерпретації;
  • вихованням любові до народної пісні, до традицій рідного краю;
  • урізноманітненням репертуару.
Колектив продовжить займатися на базі студії вокалу та звукозапису «Ліра», що в селі Ільниця Іршавського району. Керівник ансамблю Степан Степанович Гавацко ставить високі вимоги як до себе, так і до кожного з учасників. Конкурсна діяльність не дозволяє давати слабинку, тому графік їх роботи доволі напружений. Все ж злагоджена робота колективу, помножена на сумлінну працю талановитих виконавців, підтримана батьками і небайдужими до української пісні людьми роблять свою справу. Нині вокальний ансамбль «Ільничанка» має у своєму багажі подарунки, дипломи та грамоти лауреатів фестивалів і конкурсів Міжнародного та всеукраїнського рівнів, подяки за участь у різних концертах і святкових заходах Іршавського району і Закарпатської області.

До складу «Ільничанки» входять виключно вихованці студії «Ліра». На даний час їх є семеро (склад з часом оновлюється). Усі вони: і хлопці, і дівчата різного віку є успішними сольними виконавцями, та лише в ансамблі вони можуть усвідомити такі поняття, як ансамблевий слух, ритм, вокалізація, інтонування, динаміка, інтонування, інтерпретація. Заняття вокального ансамблю потребують чуйного ставлення до партнера, необхідності підкорення індивідуальної творчої волі загальній виконавській меті. А милозвучність їх дво- три- і чотириголосся відзначало вже багато фахівців.

Збереження народно-духовних пісенних традицій та звичаїв, а також пропаганда сучасної української пісенної культури – ось мета «Ільничанки». У репертуарі ансамблю як українські і закарпатські народні пісні, так і естрадні, патріотичні. Виконують їх у різних манерах, особливо колоритним є автентичний спів.

Вокальному ансамблю «Ільничанка» притаманні висока виконавська майстерність, оригінальна культура співу, постійний творчий пошук. Це досягається цілеспрямованою постійною працею керівника ансамблю та його вихованців над постановкою голосу, вивченням музичної грамоти, підбором репертуару тощо.